Печать

Податок на нерухомість

 

У Міндоходів роз»яснили як буде сплачуватись податок на нерухомість.

 Середня сума платежу з податку на нерухомість складе для квартир площею понад 120 кв. м - 300 грн, для будинків площею 250 кв. м - 800 грн., повідомляють в Міндоходов, пише Економіст.

 

«За кожен квадратний метр понад пільгової площі для квартир житловою площею від 120 до 240 квадратних метрів і житлових будинків житловою площею від 250 до 500 квадратних метрів платіж складе 1 відсоток мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня поточного року. Для квартир житловою площею понад 240 квадратних метрів і будинків житловою площею понад 500 квадратних метрів визначена ставка в розмірі 2,7 відсотка мінімальної зарплати. На 1 січня 2013 мінімальна зарплата була затверджена в розмірі 1147 гривень. За нашими підрахунками, середня сума виплат може скласти близько 300 гривень за квартиру і до 800 гривень за будинок», - цитує прес-служба В.Бусарева.

 

Разом з тим, він порадив платникам податків заздалегідь подбати про звірку платежів. «Звірити дані про житлову нерухомість і подати заяву про вибір об'єкта, до якого необхідно застосувати пільгу, потрібно до 1 липня 2013 року», - підкреслив В.Бусарев. Об'єктом оподаткування, за словами В.Бусарева, є житлова площа.

 

Інформацію, необхідну для обчислення податку на нерухомість, надаватимуть органи державної реєстрації прав на нерухоме майно.

 

Оподаткування нерухомості, відмінної від земельної ділянки, діє в Україні з 1 січня 2013 року. Фізичні особи, які не мають податкових пільг, сплачують податок згідно квитанції, надісланої податковими органами у термін не пізніше 60 днів з моменту отримання квитанції. Податок на нерухомість виплачується авансовим платежем на весь рік. Квитанції за платежами Міндоходов намір розсилати з 15 квітня поточного року.